VS-GT80DA120U
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
VS-GT80DA120U
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 139 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : HEXFRED®
Package / Case : SOT-227-4, miniBLOC
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.55V @ 15V, 80A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : SOT-227
Mfr : Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 100 µA
IGBT Type : Trench
Power - Max : 658 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 4.4 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Base Product Number : GT80
Description : IGBT MOD 1200V 139A 658W SOT227
Contact Now
IGBT Module Trench Single 1200 V 139 A 658 W Chassis Mount SOT-227